Робити щеплення свого домашнього вихованця чи ні? Це питання задає собі кожен власник тварини. Здавалося б, відповідь очевидна, але завжди знайдуться відмовки, як-то: котик не виходить з дому, інфекцій зараз менше і все в такому дусі. Однак , інфекції нікуди не поділися, вони були, є і будуть, оскільки існують їх природні осередки - дикі і бродячі тварини. І захворюваність в популяції домашніх тварин знизилася тільки за рахунок масової вакцинації. Навіть пухнастий домосід не застрахований від інфекційних захворювань - збудники інфекцій передаються через вуличне взуття, одяг, предмети догляду, клітки, миски і транспортні засоби. Захистити свого улюбленця можна за допомогою своєчасної вакцинації. Адже попередити хворобу завжди простіше і дешевше, ніж лікувати!

вакцинація собак та котів

 

Обов'язкові правила вакцинації:

1. Вакциновані можуть бути тільки клінічно здорові тварини.

Проведення повного клінічного огляду та допуск до вакцинації Вашої тварини повинен проводити ветеринарний лікар. Помилково вважати, що вологий і холодний ніс у Вашого вихованця - єдиний і достатній спосіб визначення здоров'я тварини. Знання стану здоров'я - це цілий комплекс лікарських маніпуляцій і повноцінно їх може провести тільки ветеринарний фахівець.

2. За 10 днів до вакцинації необхідно провести дегельмінтизацію, так як гельмінти виділяють токсини, що ослабля є імунну систему і роблять вакцинацію неефективною, а часом і небезпечно ю . Дегельмінтизацію необхідно проводити два рази на рік, але в разі, якщо високий ризик захворюваності (годування сирим м'ясом або субпродуктами, рибою, поїдання відходів або фекалій), то необхідно проводити дегельмінтизацію 3-4 рази на рік.

3. Вакцинацію повинен проводити тільки ветеринарний лікар і тільки в клініці! Обумовлено це не тільки тим, що умови зберігання вакцин (від +4 до +8 градусів) повинні виконуватися неухильно, але і тим, що не виключені такі негативні дії вакцин, як різні алергічні реакції, аж до найтяж чих станів анафілаксії. Н аявність у ветеринарній клініці необхідних медикаментів і обладнання може стати вирішальним при виникненні цієї ситуації. Припускаючи найгірше, для профілактики та захисту від цих наслідків попередньо перед щепленням застосовують який-небудь із антигістамінних препаратів (димедрол, супрастин, тавегіл) - особливо тваринам, схильним до алергічних реакцій.

На прикладі однієї з найбільш поширених і затребуваних вакцин фірми Інтервет (Нідерланди) пропоную наступні схеми вакцинації домашніх тварин. Розглянемо кілька схем:

1. Призначена для цуценят, які перебувають в групі, тобто до передачі майбутньому власнику