На жаль, як показує практика, більшість кішок і собак заражені або були заражені глистами. Існує велика помилка, що у вихованців, які живуть тільки в домашніх умовах, не може бути глистів. Не має значення, домашня або вулична тварина. Якщо власники не бачать глистів в калі свого вихованця, то це ще не означає, що їх немає в організмі тварини. Наприклад, личинки одного з видів круглих глистів (аскариди) у дорослої тварини можуть перебувати до декількох років в м'язах і внутрішніх органах. Ці личинки є основним джерелом зараження для цуценят і кошенят. Вони потрапляють з материнською кров'ю через плаценту або з молозивом в організм цуценя або кошеня. Якщо власник все-таки виявив глистів в калі або в блювотних масах, то це говорить про виражену інтенсивності зараження глистами.

 

У більшості випадків у дорослих тварин ознаки наявності глистів в організмі можуть бути не сильно виражені або не бути зовсім, тоді як у цуценят і кошенят вони виражені більш яскраво і при відсутності лікування відбувається загибель тварини. Глисти можуть жити не тільки в кишечнику, але також вони локалізуються в крові і внутрішніх органах (серце, легені, печінка), що веде до пошкодження органів і слизової оболонки кишечника.

 

Ознаки наявності глистів у домашніх тварин

 

Варто докладно розглянути ознаки наявності глистів в організмі домашніх тварин. Існують різні види глистів, що вражають організм вихованця, але в більшості ознаки глистів у собак і ознаки глистів у кішок - однакові.

 

Млявість, апатія, слабкість;

Тьмяна скуйовджена шерсть (глисти, паразитуючи в кишечнику, поглинають (перехоплюють) значна кількість вітамінів, мікро- та макроелементів, цукрів (глюкози), що веде до дефіциту поживних речовин для тварини);

Підвищений апетит. За рахунок того, що поживні речовини не встигають засвоюватися в організмі, у тварини виникає постійне відчуття голоду, при цьому тварина не набирає вагу. Збільшений в обсязі живіт і виснаження в області грудної клітини, змарніла морда, характерна картина для цуценят і кошенят. Іноді буває збочений апетит (поїдання ганчірок, крейди, трави, землі) або повна відмова від їжі.

Кашель. Личинки деяких глистів паразитують в легенях, за рахунок чого відбувається запалення в легенях, що веде до бронхіту та інших захворювань. Але кашель може бути і симптомом інших захворювань, тому необхідна консультація ветеринара і обстеження.

Сверблячка під хвостом в області ануса: «катання на попі», кусання хвоста, інтенсивне вилизування ануса. Така ж поведінка може бути і при закупорці і запаленні анальних синусів, необхідна консультація ветеринара;

Бурління в животі, пронос. У глистів є пристосування, для того, щоб утримуватися на місці (присоски, гачки). Внаслідок чого відбувається роздратування кишечника (слизова оболонка кишечника запалюється, кровоточить, а в запущених випадках відбувається некроз кишечника (відмирання клітин), з'являються болі в області живота При сильній заглистованності  - пронос з глистами, з прожилками крові.

Запори з чергуванням проносу. При інтенсивному зараженні або в залежності від виду паразита, відбувається перекриття просвіту кишечника клубком з глистів, також це веде до перерозтяжки стінок кишки.

Блювота не часта. При інтенсивному ураженні глистами, паразити виходять разом з блювотними масами, їх можна побачити неозброєним оком.

Блідість видимих ​​слизових оболонок. Через кровотечі в кишечнику. Також може бути жовтуватий відтінок слизових оболонок, так як деякі види глистів, можуть перебувати в жовчовивідних шляхах, що повністю блокує відтік жовчі.

Виступи третьої повіки ока, порушення еластичності шкіри внаслідок зневоднення організму (пронос, блювота, відмова від їжі).

Параліч (відмова) задніх кінцівок. Буває в дуже рідкісних випадках і залежить від виду глиста. Личинки глиста вибирають для місця локалізації спинний і головний мозок, що призводить до порушення функцій нервової системи або загибелі тварини.

 

Схема лікування і профілактики глистів у кішок і собак

Як це не дивно, але власник не може вберегти свого вихованця від глистів на сто відсотків. Яйця глистів ми можемо принести в будинок на взутті, так як вони живуть скрізь (земля, вода, трава, під'їзди). Так само, при недотриманні правил особистої гігієни, господар може сам заразити свого тваринного. Тому, єдиний спосіб захистити свого вихованця, це дегельминтизация (знищення глистів) різними препаратами.

 

 

Багато власників часто задаються питанням, як вивести глистів у кішки або собаки, які препарати треба використовувати для цього. На сьогоднішній день існує дуже велика різноманітність препаратів. Дивлячись на те, що в більшості випадків неможливо передбачити, який паразит мешкає в тваринному, необхідно використовувати препарати широкого спектру дії і з малою токсичністю. Препарати: Дронтал, діронет, енваер, празіцід, дехінель, адвокат, інспектор, бродлайн.