Кішки-синоптики: найкраще передбачaють погоду.

 

Серед домашніх тварин найкращими синоптики вважаються кішки. Спостерігаючи за особливостями їх поведінки, господар може точно визначити погоду на декілька днів. Звичайно, не потрібно чекати від кішки прогнозів температури повітря на вулиці з точністю до градуса за шкалою Цельсія, але ось дізнатися про потепління, похолодання, грозу або випадання снігу можливо!

 

Які кішки передбачають погоду?

 

За спостереженнями було відмічено, що краще за всіх точні прогнози погоди «видають» кішки, які вільно гуляють на вулиці, а додому приходять тільки відсипатися. І саме в якому положенні спить кішка може служити тим самим показником, за яким можемо судити про погодні умови за вікном. Дехто може зауважити, що кішки - це істоти незалежні і самостійні і сплять вони де хочуть, коли хочуть і як хочуть. Але все не так просто! Для того щоб перевірити цю теорію,пропонуємо вам поспостерігати за своїм вихованцем і порівняти, наскільки їх поведінка співпадає з тими чи іншими погодними умовами. Що не менш важливо деяким прикметам вчені давно знайшли і наукове пояснення.

 

До потепління: кішка спить животиком догори

 

Як що очікується невеликого потепління кішка трохи випрямляється, її тіло утворює дугу. Якщо буде різке потепління, сонна кішка займає положення півкола. До сонячної, спекотної погоди кішка зовсім витягується, як по струнці. У такій позі, животиком догори, простягнувши лапи, вона може розвалитися навіть на підлозі посеред кімнати. Крім того, кішка «сповіщає» про теплу, ясну погоду, коли сідає на підвіконня і дивиться у вікно, коли вона вмивається, приглажує лапою шерсть на голові, і коли піднімає задню лапу.

Наукове пояснення.

Кішки набагато раніше ніж людини відчувають коливання атмосферного тиску, зміни вологості, а тому і реагують на них. У спеку у тварин посилюється діяльність терморегуляції, таким чином захищається вона від перегрівання і підтримується необхідна температура тіла. І коли кішки лягають на спину, витягуються, відкидають в сторону лапи і хвіст, подовгу лежать нерухомо, то таким способом вони збільшують площу тепловіддачі.

 

До похолодання: кішка згортається клубком і закриває ніс лапою

 

Перед настанням морозів наш синоптик з вусами починає шукати в будинку місце по вище і по тепліше: гарячої батареї (кішка цілком може влаштуватися і на ній) або біля палаючого каміна (до речі, до джерела тепла вона сідає спиною), на м'якому дивані серед подушок і вовняних пледів, на руках або на колінах господаря. Бути холоду, якщо уві сні кішка згортається щільним клубочком, притискає голову і лапи до живота, прикриваючи мордочку хвостом, а ніс - лапкою.

Наукове пояснення.

Відчуваючи настання холодів, кішка готується до них заздалегідь: скручуючись клубком, вона зберігає тепло свого тіла.

 

До вітрі і снігопаду: кішка крутиться уві сні, не може знайти собі місця.

 

Іноді власники кішок помічають, що їхня улюблениця уві сні ніяк не може знайти зручне положення, то на один бік ляже, то на інший. Виявляється, кішка крутиться уві сні до змін погоди. Кішка починає активно дряпати кігтями об килим, підлогу або стіну теж не спроста. Вона відчуває, що буде сильний вітер, хуртовина. А вже якщо кішка підняла і розпушила хвіст або довго лиже його, то хуртовини точно не минути. Кажуть навіть, що поворот голови кішки під час вмивання показує напрямок, звідки подме вітер. Перед наступом бурану і снігопадом кішка може почати неспокійно бігати по квартирі, заплигувати на меблі.

Наукове пояснення.

Фахівці пояснюють цю здатність підвищеною чутливістю внутрішнього вуха і барабанних перетинок кішок навіть до незначних перепадів атмосферного тиску. Як людина, що сидить в салоні літака, що злітає або піднімається на ліфті на верхній поверх хмарочоса, відчуває в вухах «пробки» і спотворення звуку, так і кішка в негоду відчуває дискомфорт, показуючи його всім своїм виглядом.

 

До дощу: кішка п'є більше, ніж зазвичай.

 

Перед негодою кішка, яка звикла постійно гуляти, не поспішатиме на вулицю. І в цьому немає нічого дивного: з намоченою шерстю кішка буде відчувати себе беззахисною.

Залишившись вдома, вона частіше буде підходити до миски з водою або пити буде більше звичайного. Відчуваючи наближення дощу, кішечка також може активно вилизувати хвіст, ретельно мити і терти лапками вуха. А вже якщо кішка чхнула в суху погоду, варто, йдучи з дому, обов'язково взяти з собою парасольку.

Наукове пояснення.

Спеціаліст з фізики атмосферних явищ пояснює цю поведінку тим, що вилизування хвоста, пиття води зменшує напругу в шлунку, викликане зміною атмосферного тиску.

 

До стихійних лих: кішки ведуть себе дуже збуджено.

 

Відомо, що багато тварин своєю неспокійною поведінкою можуть попереджати людину про майбутній землетрус, виверження вулкана або смерч. І в списку сімдесяти таких тварин перше місце займає кішка (і це добре, адже вона завжди поруч з людиною). Жителі небезпечних регіонів давно помітили, що перед сильним землетрусом кішки ведуть себе дуже збуджено, їх шерсть стає дибки, при цьому вуха вони притискають щільно до голови.Відчуваючи наближення катастрофи, кішки починають безпричинно і голосно нявкати, попереджаючи господаря про небезпеку, ховаються, тремтять і просяться на вулицю.

Наукове пояснення.

Вчені пояснюють незвичайну прозорливість кішок тим, що, швидше за все, вони відчувають земні коливання, які навіть прилади не можуть вловити. За іншою версією, кішки реагують на різке збільшення статичної електрики, яке завжди передує землетрусу.

 

А ваша кішка передбачає погоду?