Розвіювання міфа,що самка повинна хоч раз народити.

Позитивні сторони стерилізації.

 

Стерилізація – не жорстокість і не бездушність. Це гуманна процедура, що робить домашніх тварин і їх власників щасливішими.

Стерилізація - хірургічна операція, яку ветеринарні лікарі всього світу з успіхом проводять вже багато років. Техніка виконання оперативного втручання у різних лікарів може відрізнятися, але суть одна: при операції видаляються репродуктивні органи, що сприяє зниженню гормонального фону і припиненню дітородних функцій організму.

 

Чому деякі господарі не хочуть стерилізувати своїх тварин? Дехто хоче щоб їхня улюбленеця відчула себе мамою хоча б раз в житті, хтось хоче погратися з малятами, не хоче втручатися в природнє функціонування організму, або заощадити енну суму коштів. Не залежно від причин, рішення одне - не поспішати з стерилізацією.

Але як таке рішення відобразиться на самій тварині?

 

Кожен господар хоче, щоб його чотириногі друзі мали міцне здоров'я і жили якомога довше.

Однак, будь-який лікар чи студент, який навчається на ветеринарного лікаря скаже вам, що роди – це завжди стрес і у деяких тварин може призводити до розвитку деяких ризиків, особливо у тварин штучно виведених порід.

 

В свою чергу, стерилізація збільшує тривалість життя тварини на декілька років, адже улюбленеця тепер не мучиться від гормонального дизбалансу внаслідок еструсу який не закінчується спаровуванням, а застосуванням контрацептивів, що в сою чергу зачасту призводить до розвитку патологічних станів.Зростає ризик виникнення пухлин молочних залоз, яєчників, матки, різних запальних процесів внутрішніх статевих органів. Стерилізація усуває більшість проблем, пов'язаних з надлишком гормонів, роблячи тварину спокійніше, адекватніше. Істотно знижується вірогідність виникнення патологій молочних залоз і повністю виключається ризик захворювань матки і яєчників

 

Але, чи стерилізувати тварину, яка ніколи не виходить на вулицю, не має контакту з протилежною статтюТварина, досягнувши статевого дозрівання, потребує задоволення своїх потреб на фізіологічному і емоційному рівні. Вихованка страждає від частих тічок, кричить, мітить. Її гормональний фон нестабільний, постійні перепади настрою згубно позначаються на здоров'ї .

Стерилізація знижує ризики виникнення багатьох смертельних захворювань, пов'язаних з репродуктивною системою. Характер тварини після стерилізації стає урівноваженим, спокійним. Стерилізація допомагає вирішувати проблему бездомних тварин, в якій, до речі, винна лише людина! Ці три чинники є безперечними аргументами на користь даної процедури. Чи варто закривати на них очі, прикриваючись гуманністю?